Okolí

Ondřejovská hvězdárna

Navštivte hvězdárnu AVČR na kopci Žalov nad obcí Ondřejov, která je jedním z nejdůležitějších vědeckých pracovišť v ČR. Více informacích o hvězdárně včetně možných prohlídek naleznete zde.

Hrusice

Nenechte si ujít výlet do rodné obce Josefa Lady, která je necelých 9 km od našich dveří. Za projití také určitě stojí cesta kocoura Mikeše.

Hrad Český Štemberk

Ve vzdálenosti 18 km od pensionu na levém břehu Sázavy se nachází původně gotický hrad z 13. století vystavěný rodem Divišovců. Od roku 2008 je hrad chráněn jako národní kulturní památka ČR a určitě stojí za podívanou!

Benešov

Ve vzdálenosti 22 km od pensionu můžete navštívit město Benešov a prohlédnou si například Kostel sv. Mikuláše, zříceninu klášterního kostela minoritů, kostel sv. Anny, nebo pivovar Ferdinand.

Konopiště

Při návštěvě Benešova se určitě nezapomeňte zastavit u zámku Konopiště, který leží necelé 2 km západně od města a je zmiňován v písemnostech již z roku 1318.

Voděradské bučiny

Hledáte místo památek odpočinek od společensky rušných míst? Voděradské bučiny budou tím pravým místem a rezervace je jen 16 km od našeho pensionu.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie na náměstí

Doslova pár metrů od Penzionu, na choceradském náměstí najdete malý kostelík, ideální cíl krátké a poklidné procházky.

Zámek Komorní Hrádek

Zámek Vás jistě zaujme již při pohledu z ona pokoje. Byl postaven relativně vysoko a je pouhé 2 kilometry od pensionu na druhé straně Sázavy. Věděli jste, že původní stavba byl hrad, který byl kompletně zbořen?

Klášter Sázava

Jeden z nejslavnějších klášterů v ČR asi není třeba dlouze představovat, snad jen rádi vyzdvihneme opravdu nevšední podívanou. Nezapomeňte najít všechny 3 hvězdy na cihlách zvonice, splní se Vám totiž přání!